BAŞKAN

 

ŞUAYİP ÇAVUŞLAR

 

 

1963 Karşıyaka/İzmir doğumludur. İzmir Çınarlı Endüstri Meslek lisesi ardından 1989  yılında ODTÜ Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümünü bitirdi. 1985 yılında yarı zamanlı çalışmaya başladığı Prota Mühendislik firmasın dan,  süreç içerisinde kurulan Prota Bilgisayar firmasına geçmiş, önce yazılım satış yöneticisi, daha sonra  genel müdür  olarak görevine devam etmektedir.

 

Evli ve 1 çocuk babasıdır.
 
 
BAŞKAN YARDIMCISI

 

İNCİ ÖZYÖRÜK GÜNEY

 

 

 

 

 

 

 

1970 yılında Ankara’da doğdu. Ortaokul ve Lise Eğitimini Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. ODTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden 1992 yılında lisans, 1995 yılında yüksek lisans derecelerini alarak mezun oldu. Lisansüstü çalışmalarına Hollanda Erasmus Üniversitesi’nde devam etti. Meslek hayatına özel sektörde Proje ve Müşavirlik firmalarında başladı. Daha sonra İller Bankası Genel Müdürlüğü’nde Y.Mimar, Kamu İhale Kurumunda Uzman, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda Restorasyon ve Yapı İşleri Daire Başkanı görevlerinde bulundu. Halen Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde TBMM Başkan Müşaviri olarak görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk annesidir.
 
 
SAYMAN ÜYE
 
K.NESRİN ERDOĞAN
 
 
 
 
 
 
 
 
 
SEKRETER ÜYE
 
SUAT ÇETİNKAYA ORGUN
 
 
1962 Şişli/İstanbul doğumludur. Ankara Atatürk Anadolu Lisesi ardından 1984 yılında ODTÜ Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Bölümünü bitirdi. Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Bölümününde yüksek lisans yaptı. Özel ve kamu sektörde çeşitli kademelerde Uzman, Şube Müdürü ve Daire Başkanı olarak, 1997-2002 döneminde ODTÜ Şehir ve Bölge Bölümünde part-time öğretim görevlisi olarak ek görev yaptı. Halen Toplu Konut İdaresi Başkanlığında (TOKİ) çalışmaktadır.
1 çocuk annesidir.
 
 
ÜYE
 
SERDAR AKÜNAL
 
 
1958 yılında Ankara’da doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini TED Ankara Kolejinde tamamladı. ODTÜ Mimarlık Bölümünden 1981 yılında Lisans, 1986 yılında Yüksek Lisans derecelerini alarak mezun oldu. Meslek hayatında Müşavirlik ve Proje firmalarında yaklaşık 12 yıl çalıştıktan sonra ortağı olduğu Akün Mim. Müh. Müş. Ltd. Şti. ve Sudopak Uluslararası Mim. Müh. Ve Müş. Ltd. Şti.’lerinde mesleki yaşamına devam etmektedir. Ayrıca, Atılım Üniversitesi Mimarlık Bölümünde yarı zamanlı öğretim görevliliğini sürdürmektedir.
Evli ve bir çocuk babasıdır.


 
ÜYE
 
NEŞE SALİHOĞLU KARA
 
 
 
Trabzon’da doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Ankara da tamamladı. ODTÜ Mimarlık Bölümünden 1982 mezun oldu.
1980-1981 yılında öğrenci asistanlığı ile başladığı çalışma hayatına, 1981-1982 Grafik Sanatlar Ajansında Grafiker,
1982-1990 UTE Holding A.Ş / Berk İnşaat ve Dekorasyon A.Ş Proje Müdürü, 1990-2014 Koleksiyon Mobilya Sanayi A.Ş Ankara Bölge Müdürü olarak tamamladı.
Çalışma hayatına özel projeler ile devam etmektedir. Bir çocuk annesidir.
 
 
ÜYE
 
NİL UZUN
 
 
1971 Ankara doğumludur. TED Ankara Kolejinden 1989 yılında mezun olduktan sonra 1993  yılında ODTÜ Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümünü bitirdi. 2002 yılından bu yana ODTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümünde Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır. Planlama Stüdyolarına katılmanın yanı sıra lisans düzeyinde kent sosyolojisi, kentleşme ve konut alanlarının dönüşümü üzerine dersler vermektedir.
 
 
ÜYE